×

Графік роботи

Пн-Пт 08:30-19:00,
Сб 10:00-16:00,
Нд вихідний.

СПІВПРАЦЯ З НАМИ

1 Консультація та планування.
2 Проектування та підготовка документів.
3Будівництво та здача проекту

Якщо у вас все ще виникають питання, повідомте нас, надіславши електронний лист на vanbudplus@ukr.net. Дякую!

РОБОТА ОФІСУ

Пн-Чт 9:00 - 16:00
Пт 9:00 - 15:00
Субота та неділя тільки за попереднім записом!

FORGOT YOUR DETAILS?

Плитний фундамент

Фундаментна плита у Києві

Плитний фундамент: переваги та недоліки

 

Переваги:

висока надійність і підвищена несуча здатність, великий термін служби, рівномірна розподіленість точкових навантажень, поверхня плити служить і підлогою майбутнього будинку, застосування в грунтах, що слабо несуть, завдяки великій площі опори.

Недоліки:

підвищена трудомісткість та терміни монтажно-будівельних робіт. Відсутність доступу під будинок та будівництва льоху. Для досягнення стійкості при промерзанні ґрунту має плаваючу основу, проте тим самим збільшується ймовірність його сповзання на ділянках з похилою поверхнею.

Чому варто замовити плитний фундамент у нас?

  • ПРОФЕСІЙНІ ВИКОНАВЦІ

    Досвідчені інженери, кошторисники та прораби нашої фірми гарантують високоякісний результат – від розрахунку до монтажу фундамента.
  • ЯКІСТЬ

    Наявність спецтехніки та професійного обладнання дає можливість швидко проводити якісний монтаж, у тому числі і на трудомістких ділянках.
  • ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДХІД ДО КЛІЄНТА

    Оперативна та професійна консультація з питань будівництва плитного фундаменту. Для уточнення всіх деталей, пов'язаних з будівництвом плитного фундаменту наш інженер приїде до вас на ділянку.

Плитний фундамент.

Друга назва монолітного плитного фундаменту – «плаваючий». Монолітна плита є залізобетонною основою, що заливається в опалубку по всій площі майбутньої будівлі.

Галузь застосування

Суцільна поверхня такого фундаменту сприяє рівномірному розподілу навантаження, яке робить на нього будинок. Він не чинить жодного опору рухам ґрунту, не гасить їх. Тому конструкцію даного типу рекомендують використовувати на грунтах, що відносяться до I категорії, незалежно від розміру будівлі. Це може бути багатоповерховий будинок (до 5 поверхів) або будівля з великою довжиною.

На монолітних конструкціях можна будувати будинки з будь-яких матеріалів, зокрема каменю, цегли, бетонних блоків.

Використовують суцільні плити і на топких ґрунтах, проте в даному випадку значно зростає ризик повного або часткового просідання будівлі під власною вагою.

ВИДИ ПЛИТНОГО ФУНДАМЕНТУ

Плитний фундамент закладається нижче за рівень промерзання землі. В цьому випадку можливе будівництво цокольного поверху чи підвалу. Плаваюча заливається нижче поверхні землі на 60-80 см. Це не дозволяє будувати вглиб.

Звичайний. Під нього виривається котлован, який потім утрамбовується та вирівнюється. Товщина шару, що вирівнює, не менше 15 см.
Монолітний чи утеплений. Вибирається, коли будівництво ведеться у холодних регіонах.
Фундамент із цільної гратчастої плити. Як правило, закладається на будівництво великих об'єктів.
Палево-плитний. У його основі лежать палі, а зверху жорстко зафіксовано монолітну плиту. Застосовується для будівництва багатоповерхових будинків.

Замовити плитний фундамент.

Спочатку досліджуються особливості ґрунту, і на основі цього вибирається місце для будівництва. Потім проводяться необхідні розрахунки, які слід виконувати дуже уважно, оскільки помилки, що виникли, надалі виправити буде неможливо. Не маючи спеціальної освіти, зробити розрахунки дуже складно, оскільки потрібно врахувати велику кількість різних аспектів, таких як розподіл навантажень по всій площі плити, потенційні деформації, усадки, крени. Тому в цьому питанні слід скористатися допомогою спеціалістів-проектувальників.

Тут немає місця людським чинникам та помилкам. Тут має бути лише інженерний досвід та професіоналізм робітників.

Конструктивні особливості

Простота технології плитного фундаменту оманлива, за всіх своїх переваг система побудови такого роду підстави вимагає не меншої, а часто навіть більшої уваги до особливостей ґрунту і рельєфу місцевості. Пристрій подібного роду монолітної плити недарма називають «плаваючим», нестандартна назва прилипла здебільшого за широке використання як фундамент для приватного будинку на слабкому заболоченому грунті. Плаваючий – це означає, плита з бетону, відлита за технологією, здатна тримати будівлю при високому рівні ґрунтових вод, образно кажучи – «по вуха в бруді».

ТЕХНОЛОГІЯ ТА ПРИСТРІЙ ФУНДАМЕНТА МОНОЛІТНА ПЛИТА

Щоб зрозуміти, у чому головна особливість технології улаштування монолітних плитних варіантів, необхідно розрізняти, в чому основна відмінність монолітної плити фундаменту фундаментів відлентів фундаментних систем. Обидві схеми переважно використовуються при облаштуванні опори важких коробок будівель. Пристрій монолітної плити передбачає наявність підготовленої поверхні ґрунту на всій плямі фундаменту, тоді як стрічка вимагає дуже хорошої несучої здатності опорної частини ґрунту тільки по периметру будівлі та під внутрішніми капітальними стінами; Тиск на ґрунт монолітного фундаменту на порядок менший, ніж у стрічкової схеми. Будівлю можна будувати на слабких ґрунтах. При правильному розрахунку і дотриманні технології плита з коробкою будівлі не повинна тонути або давати крен, але в стійкості такий пристрій плитного фундаменту поступається бетонній стрічці; У жорсткість стрічкового фундаменту основний внесок вносять шари твердого та міцного ґрунту з невеликою доважкою за рахунок коробчатого пристрою стрічки. У монолітній схемі весь обсяг стійкості та міцності вирішується за рахунок бетонного тіла плити.

ВАРІАНТИ ТЕХНОЛОГІЇ ОБЛАДНАННЯ МОНОЛІТНОГО ФУНДАМЕНТУ

На перший погляд монолітна фундаментна плита є прив'язаним до подушки базовим шаром бетону з армованою в бетонний масив. Насправді забезпечити міцність та жорсткість технологія ручного облаштування єдиної монолітної плити пристойних розмірів не може. Тому на практиці виготовлена вручну монолітна плита, навіть за дотримання технології, виходить у вигляді дуже важкого бетонного масиву, дорогого та неоднорідного за структурою. Перш ніж приймати рішення про використання монолітної плити як фундамент будинку, слід розуміти, що будівництво має базуватися на точному конструкторському розрахунку та технологічному устрої основних компонентів:

Ґрунтової підтримки та підготовки основи під фундамент. Обсяг витрат на виїмку верхнього шару ґрунту та підготовка пластів під монолітну плиту в деяких випадках коштують не дешевше витрат на бетон та арматуру;

Укладання гідроізоляції, утеплення, монтаж та заповнення труб майбутньої каналізації, водопроводу, всіх життєво важливих елементів комунікацій. Влаштування арматурного каркаса, встановлення опалубки;

Заливання бетону у форму, найбільш складний етап влаштування монолітної основи, потрібно врахувати масу нюансів технології заливання та контролю схоплювання бетонної маси великого обсягу;

Влаштування гідроізоляції, утеплення контуру та вимощення плити фундаменту.

ТЕХНОЛОГІЯ ПІДГОТОВКИ ОСНОВИ ПЛИТНОГО ФУНДАМЕНТУ СВОЇМИ РУКАМИ

Якщо рішення про використання монолітного типу фундаменту під будинок прийнято остаточно, можна, не чекаючи на результати розрахунку схеми армування плити, приступати до підготовки ґрунту за наступною технологією.

Видаляється весь родючий шар, торф, суглинки, супісь на глибини стійкої сухої основи. Це може бути 60 см, а може бути 100 см. У деяких випадках такий підхід призводить до значного збільшення витрат на земляні роботи, і до цього необхідно бути готовим. Враховуючи той факт, що абсолютно рівних, як стіл, планів під будівництво будинку не існує, під майбутню монолітну плиту за технологією потрібно виконати планування та вирівнювання поверхні. Вже на етапі первинної підготовки за технологією обов'язково потрібно встановити дуже якісний глибинний дренаж.

Для цього по контуру підготовленого котловану викопується рів 25 см, відсипається відсіванням, укладається труба, геотекстиль, знову відсів. Усі труби дренажу під монолітну плиту необхідно робити під ухилом до 3о з облаштуванням виведення в ємність дренажного колодязя. Без дренажу котловану плити працювати з ущільненням відсипання безглуздо. Але навіть при закладенні дренажних труб в основі монолітної плити потрібно послідовно, як вимагає технологія, виконати посилення несучої здатності дна котловану.

Для цього потрібно відсипати шар щебеню в 15-20 см завтовшки. Матеріал, за технологією, трамбується мінімум у три шари засипки, з максимальним забиттям щебеню в грунт, спочатку великої фракції, останній шар породним відсіванням. При дотриманні технології ми отримаємо суху ділянку, відсипану досить рівним і міцним шаром відсіву. Кордони відсипаного і трамбованого з ґрунтом шару щебеню приблизно на метр ширший за периметр майбутніх стін будівлі. Далі покладемо шар геотекстилю. Зазвичай, за технологією будівництва монолітних плит використовується марка дакрон або суміш піску з відсіванням. Встановлюємо опалубку та укладаємо полотно геотекстиль.

Далі за технологією потрібно відсипати шар піску мінімум 15 см завтовшки і теж утрамбувати з максимальним ступенем навантаження. На піщаний шар за технологією потрібно укласти поліетиленову плівку та новий шар щебеню, який вирівнюється з максимальною ретельністю по горизонту.

ЗАЛИВКА БЕТОНУ

Далі технологія вимагає укласти на бетонну підготовку шар гідроізоляції, і можна приступати до укладання утеплювача та арматури. Пруток встановлюється осередком не менше 25 см, відстань від утеплювача до нижнього шару арматури 2,5-3 см, верхній шар бетону над арматурною сіткою встановлюють у межах 4-5 см. Бетон заливається набиванням. В цьому випадку суміш відливається секторами під борти опалубки. Краще використовувати автомобільну насосну установку та подавати бетон за допомогою рукава, встановленого на стрілі. Існує певного роду ілюзія про те, що на дуже слабких та нестійких ґрунтах проблему несучої здатності монолітної плити можна вирішити за рахунок звичайного нарощування товщини та улаштування додаткового шару арматури.

Така технологія стає першою рекомендацією більшості «дослідних» майстрів, які допустили шлюб у підготовці ґрунту. Мало того, що це спричинить значні додаткові витрати, це може лише посилити ситуацію. У такій ситуації можна порадити доповнити влаштування плити установкою по периметру гвинтових або набивних паль з облаштуванням армованого ростверку. Міцність плити визначається не так потужністю або товщиною плити, як правильністю укладання арматури. У тонкій плиті арматура працює практично на 100%, фундамент виходить більш гнучкий, але при цьому залишається досить міцним одночасно податливим, щоб під навантаженням адаптуватися до протитиску грунту.

ВИСНОВОК

Технологія пристрою монолітної структури поступово витісняється більш легким і стійким фундаментом пальового з монолітним ростверком. У цьому випадку виключається переважна кількість проблем, пов'язаних з теплоізоляцією фундаменту та можливим пученням ґрунтів. Пристрій такого фундаменту не набагато складніший за монолітну схему, а вартість будівництва практично вдвічі нижча.

Залишились питання?

Напишіть Ваше питання щодо будівництва плитного фундамента нашому майстру. Монтаж плитного фундаменту вимагає точного і правильного розрахунку, оскільки помилки на якомусь етапі можуть коштувати досить дорого.

Плитний фундамент, фундаментна плита у Києві

НАША АДРЕСА

вулиця Григорія Кочура, 4
Київ, УКРАЇНА, 03110

Електронна пошта

Номер телефона

МИ ВАМ ЗАТЕЛЕФОНУЄМО!

Будь ласка, заповніть це поле, і ми зв’яжемося з вами якомога швидше!

TOP