Це будівельна компанія, яка успішно здійснює свою діяльність у галузі будівництва та реконструкції.
Тел +380 67 402 7319
Email: vanbudplus@ukr.net
БК "Ванбуд Плюс"
а, вулиця Григорія Кочура, 4, Київ, Україна, 03110
Покрівля з піщано-цементної черепиці
Піщано-цементна (бетонна) черепиця – аналог керамічного покрівельного матеріалу. Черепиця завжди підкреслювала престиж власника будівлі, адже дозволити собі її могли мало хто. І сьогодні черепичний дах виглядає дуже респектабельно і стильно, а цементно-піщаний варіант дозволяє скоротити витрати на її облаштування майже в 2 рази.
Естетика покрівлі із піщано-цементної черепиці не викликає сумнівів. Завдяки широкій палітрі кольорів застосовувати її можна не тільки в класичних проектах, але і для оформлення котеджів в сучасному стилі. Ще один важливий для сучасного споживача момент – це екологічний матеріал.
Виготовляють бетонну черепицю з натуральних компонентів:
кварцового піску;
портландцементу (вапняк+глина+гіпс);
води;
фарбуючих компонентів.
На відміну від керамічного, бетонний елемент не обпалюється, що робить виробництво менш затратним. Після формування шляхом пресування його висушують при природній температурі, потім наносять склад, що ущільнює. Близько місяця потрібно процес кристалізації.
Характеристики піщано-цементної черепиці:
гарантія заводу до 30 років;
реальний термін служби – до 100 років;
підвищена морозостійкість;
вогнестійкість;
низьке водопоглинання (1,5-2%);
не вигоряє;
вага на м2 – від 20 до 45 кг (легше за кераміку);
не вимагає догляду (виключення – розтріскування під час великого граду, що трапляється нечасто).
Черепичний дах важкий, проте далеко не завжди це мінус. Наприклад, при поривах ураганного вітру вона залишиться дома.
Коли не варто використовувати черепичну покрівлю
Через вагу такого даху він підходить не для всіх будинків. Не рекомендована вона для будівель на стовпових та пальових фундаментах. Перед вибором покрівельного матеріалу краще послухати консультацію фахівця. Можливо, буде потрібно посилення покрівлі – зміцнення кроквяних дощок.
На цементі у вологих умовах «розквітає» грибок, тому не варто використовувати його для будинків на березі озера або в болотистій місцевості.
Є думка, що такий вид покрівельного матеріалу не підходить для каркасних будинків. Це хибне судження, несправедливість якого доводиться практикою. Приклад – фахверкові німецькі будинки.
На відміну від кераміки, бетон «не дихає», тому при монтажі даху з піщано-цементної черепиці необхідне точне дотримання техніки гідро- і пароізоляції. Вони прокладаються поверх обрешітки і контобрешетки. Кріплення елементів залежить від ухилу покрівлі - вони можуть фіксуватися тільки по периметру (при невеликому ухилі до 45о), в шаховому порядку або поштучно.
Кожен вид будинку має свої нюанси монтажу черепичного даху. Наприклад, для зробленого з колод неприпустимо об'єднання в жорстку зчіпку крокв, прогонів і фронтонів, це може призвести до відриву ригелів при усадці.